
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 337
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09312
Ext.Price$0.09312
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09312 | $0.09312 |
| 10 | $0.08345 | $0.83450 |
| 50 | $0.07478 | $3.73900 |
| 100 | $0.06698 | $6.69800 |
| 500 | $0.06000 | $30.00000 |
| 1000 | $0.05374 | $53.74000 |
| 3000 | $0.04964 | $148.92000 |
| 5000 | $0.04586 | $229.30000 |
